Kokie pigmentai geriausi – organiniai, neorganiniai ar hibridiniai?
Kas yra permanentinio makiažo pigmentai?
Vienas svarbiausių veiksnių lemiančių permanentinio makiažo rezultatų ilgaamžiškumą, spalvą ir bendrą patrauklumą, yra naudojami pigmentai. Štai kodėl tiek meistrams, tiek potencialiems klientams svarbu suprasti skirtingus pigmentų tipus, jų sudedamąsias dalis, kaip jie gyja ir t.t. Permanentinio makiažo procedūra atliekama vedant pigmentą į odą. Daugelis yra girdėjęs apie antakių, lūpų ir akių permanentinį makiažą. Tačiau šiai sričiai priskiriama ir medicininė mikropigmentacija, randų maskavimas bei kitos mažiau populiarios atšakos kaip veido spalvos-tono keitimas (BB Glow), strazdanų efektas ir t.t.
Žiūrint labai supaprastintai, tai permanentinio makiažo pigmentai yra spalvoti skysčiai, kurie išsilaiko tam tikrą laiką odoje, o ilgainiui organizmas juos pasisavina ir suardo, pageidautina nepaliekant kenksmingų medžiagų.
Pagrindinis skirtumas tarp permanentinio makiažo pigmentų ir tatuiruočių pigmentų yra šių spalvų skaidymo tempas. Tatuiruotės pigmentas skaidomas daug lėčiau, nes dažniausiai būna labiau koncentruotas ir turi daug daugiau papildomų medžiagų. Tai viena iš priežasčių, kodėl tatuiruotė gali likti matoma “amžinai”, nors jos spalva gali pakeisti atspalvį, o permanentinis makiažas daug greičiau praranda spalvos intensyvumą.
Permanentinio makiažo pigmentų istorija
Visi gerai prisimena madas vyravusias permanentinio makiažo procedūrų atsiradimo pradžioje, kai antakių permanentinis makiažas būdavo atliekamas labai ryškiai, o lūpų zonoje buvo ryškinamas kontūras. Šios tendencijos buvo šiuolaikinio permanentinio makiažo pradžia, nors tatuiruotes kosmetikos tikslais galima atsekti net senovės Egipte.
Šiuolaikinis permanentinio makiažo pigmentas gali būti suvokiamas kaip tatuiruotės pigmento atmaina. Juos sukūrė pirmieji meistrai, kurie turėjo galimybę nuolatos išbandyti naujas formules bei tobulindami jas.
Pigmentų tipai
Bendriausia permanentinio makiažo pigmentų klasifikacija yra į 3 grupes pagal jų dažų kilmę: organinius, neorganinius ir mišrius dar vadinamus – hibridiniais.
Neorganinius pigmentus meistrai dar vadina mineraliniais. Šis terminas yra atkeliavęs iš rusakalbių meistrų. Tai dažniausiai naudojama kaip marketingo elementas – parduoti. Savaime neorganiniai pigmentai nėra kažkokie išskirtiniai, tačiau įvedus šį terminą, jie buvo priimti kaip inovacija ir visi pigmentai vadinami mineraliniais tapo “stebuklingais” su išskirtinėmis savybėmis.
Didžioji dalis gamintojų gan lanksčiai renkasi pigmentus savo spalvų linijoms, nes tam tikros spalvos gali būti tik organinės arba neorganinės, todėl apsiribojant tik kažkuria grupe stipriai nukenčia spalvos gama, bei bendras rezultatas. Pasigilinus į atskirų gamintojų spalvų linijas dažniausiai jos būna hibridinės – organinių ir neorganinių pigmentų mišiniai. Tokiu būdu meistrai gauna geriausią iš abiejų tipų pigmentų.
Neorganiniai pigmentai
Jie gaunami iš geležies oksidų, į kuriuos kaip nešiklį dedama vandens, glicerino, hamamelio ir kitų cheminių medžiagų. Šie pigmentai naudojami visų zonų permanentinio makiažo spalvų išgavimui. Sumaišius pagrindines spalvas skirtingais santykiais, galima padaryti beveik bet kokį reikalingą atspalvį. Taip pat švelnesni tonai, kurie atstoja natūralų odos atspalvį naudojami odos atspalvių pigmentams bei tokioms procedūroms kaip BB Glow ar randų ir strijų maskavimui.
Viena iš labiausiai diskutuotinų spalvų permanentinio makiažo pasaulyje yra balta spalva. Ši spalva išgaunama naudojant titano dioksidą. Jo yra daugumoje šviesių pigmentų formulių. Didžiausia problema su titano dioksidu yra spalvos kitimas ir lėtesnis nei geležies oksidų blukimas. Tai nėra stabili spalva ir einant laikui kaip meistrai mėgsta išsireikšti – ji tampa “purvina”. Todėl naudojant labai daug titano oksido turinčius pigmentus meistrams reikėtų dirbti atsargiai, o nepatyrusiems meistrams jų apskritai vengti.
Pliusai
- Plati spalvų gama
- Greitesnis blukimas
- Maža alerginių reakcijų tikimybė
Minusai
- Geležies oksido formulės laikui bėgant yra linkusios keisti spalvą ir blunka į rausvus tonus
Organiniai pigmentai
Organinius pigmentus sudaro anglies junginiai. Šie pigmentai yra ryškių, sodresnių spalvų, lyginant su neorganiniais ir yra įprasti permanentinio makiažo pigmentų formulėse. Tačiau jie labai retai naudojami atskirai į formulę nepridedant neorganinių pigmentų. Paprastai jie ilgiau išlieka matomi odoje, o tai gali būti geras arba blogas dalykas, priklausomai nuo jūsų kliento lūkesčių ir jūsų įgūdžių lygio.
Pliusai
- Ryškesnės spalvos
- Mažas dalelių dydis, o tai reiškia intensyvesnę spalvą ir ilgesnį išlikimą odoje
- Maža alerginių reakcijų tikimybė
Minusai
- Netinka pradedantiesiems, nes naudojant organinius pigmentus lengva įvesti pigmento per daug
- Mažai vietos klaidoms
- Blunka į šaltus tonus
Hibridiniai pigmentai
Šiai dienai dauguma rinkoje siūlomų pigmentų yra hibridiniai – mišiniai, kuriuose yra ir neorganinių, ir organinių pigmentų, sumaišytų skirtingais santykiais, kad būtų pasiektas skirtingas poveikis. Sumaišius šias dvi kategorijas, atskiri jų trūkumai subalansuojami, o pranašumai sustiprinami.
Pavyzdžiui, organiniai pigmentai turi ryškesnes spalvas, todėl jie naudojami didesniais kiekiais lūpų pigmentuose, tačiau į formulę pridedama ir neorganinių pigmentų, kad būtų sukurtas natūralumas bei subalansuotas spalvos intensyvumas.
Kitas veiksnys, kuris sprendžiamas maišant yra spalvos elgesys laikui bėgant. Gerai subalansuota formulė turėtų užtikrinti neutralų blukimą. Tai priklauso nuo daugelio veiksnių, kurie ne visi susiję su pačia pigmento formule, tačiau pirmiausia būtina turėti gerai paruoštą pigmentą, kad kiek įmanoma eliminuoti kitus veiksnius. Atsižvelgiant į bet kurios grupės kiekį, hibridiniai pigmentai yra arba anglies, arba geležies oksido pagrindu. Tai yra rodiklis ko galima tikėtis ir kaip jie elgsis laikui bėgant.
Pliusai
- Geriausios savybės iš abiejų kategorijų
Minusai
- Ne visi gamintojai vienodai gerai subalansuoja šias formules, todėl turite būti atsargūs, kokį prekės ženklą ir liniją naudojate
Į ką dar atkreipti dėmesį kai renkatės pigmentus?
Pigmento formulės kokybė priklauso ne tik nuo jau minėtų ingredientų, bet ir nuo juos jungiančių medžiagų kokybės. Tokių kaip tirpikliai, rišikliai, konservantai ir kitų specialių priedų.
Nors tai nėra taisyklė, bet galite tikėtis, kad labiau žinomi prekių ženklai naudos aukštesnės kokybės ingredientus. Taip pat jų pigmentai bus draugiški veganams ir neatliks bandymų ant gyvūnų.
Galima drąsiai teigti, kad permanentinio makiažo procedūros pagrindinis ir svarbiausias aspektas yra pigmentai. Todėl meistrams rinktis pigmentus reikėtų labai atsargiai. O bet koks bandymas pataupyti pigmentų sąskaita gali baigtis tragiškai.